ABZ rychlé počítadlo přístupů - jak to funguje

ABZ rychlé počítadlo umí měřit návštěvnost podle URL adres a ukládá informace o návštěvách a počtu zobrazení stránek. Tyto informace přiřazuje jak k celkovému součtu pro celou doménu, tak i pro každou konkrétní stránku.

Návštěvy a zobrazení

Návštěva vznikne v okamžiku, kdy uživatel internetu vstoupí na měřené stránky. Pokud se pohybuje dále po měřených stránkách, už se návštěva nezapočítá, k tomu slouží údaj zobrazení stránek. Návštěva je označena jako ukončená, když uživatel nenačte žádnou novou stránku po dobu 45 minut. V okamžiku, kdy načte stránku po více než 45 minutách, je započtena další návštěva.

Měřené stránky

Měřené stránky, jsou vždy množinou všech stránek na určité doméně (např.: www.seznam.cz, nebo klikni.idnes.cz), které obsahují měřící kod.

Návštěvnost domény a stránky

Při načtení stránky s měřícím kodem do návštěvníkova prohlížeče se započítá návštěvnost k dané doméně a zároveň i k dané stránce. Počítadlo, pak může zobrazit jak celkovou návštěvnost pro celou doménu, tak i návštěvnost konkrétní stránky.

Návštěvník

Návštěvník je identifikován podle IP adresy, případně dvěmi IP adresami (IP adresa proxy a IP adresa za proxy), což umožnuje ABZ rychlému počítadlu měřit návštěvnost přesněji.

 
ABZ rychlé počítadlo    --    hlavní stránka - kontakt    --    © 2005 - Radek Kučera    --    ABZ.cz: internetové knihkupectví, slovník cizích slov    --    +420 595 782 815